Pro použití v aplikacích polní instrumentace (např. u měření hladiny), kdy připojovací kabel čidla nebo převodníku obsahuje jak napájecí, tak signálové vodiče jsou určeny dva nové typy ochran DMP, které obsahují ochranu napájecí i signálové části v přístroji o šířce jednoho modulu. Pro zákazníka to znamená úsporu místa a jednodušší montáž, kdy nemusí propojovat jeden vodič do více svorek. Společná zem obou částí zvyšuje účinnost ochrany zařízení před přepětím.
První typ je pro třívodičové připojení, obsahující jeden společný vodič pro napájení i signály, jednu žílu pro signálovou část a jednu žílu pro napájení a dodává se v provedení pro max. napětí 12 V s označením DMP-012-V/1-JR1 a pro 24 V s označením DMP-024-V/1-JR1. A to pro případy, kde napětí má vazbu k zemi. Pro případy plovoucího napětí se použijí provedení DMP-012-V/1-JFR1 a DMP-024-V/1-JFR1. Plovoucí napětí určuje písmeno F v názvu.
Druhý typ nalezne své využití v obvodech, kde je napájení nezávislé na signálové části. Pro max. napětí 12 V s označením DMP-012-V/1-R1 a pro 24 V s označením DMP-024-V/1-R1. S možností oddělené signálové země od ochranné DMP-012-V/1-FR1 a DMP-024-V/1-FR1.
Pro průmyslové signálové linky s potřebou vyšší rychlosti přenosu informací (kmitočty až 70 MHz) je určena nová SPD pro třívodičové linky - řada DMHF pro maximální napětí 6 a 24 V a SPD pro dvouvodičové linky - řada DMGHF pro max. napětí 6, 12, 24 a 230 V. Přístroj DMGHF-230-V/1-R najde své uplatnění v telekomunikačních sítích, kde bez problémů zvládne přenos linek VDSL2.
Uvedené SPD s výměnným modulem ocení pracovníci údržby. Vyjmutí modulu ze základny nezpůsobuje přerušení signálu. Pokud se provádí práce na rozvodech signálových linek a může hrozit riziko poškození jak SPD, tak i chráněných zařízení, použije se zkratovací modul DMZ-V-0. Tento modul zamezí poškození zařízení od zavlečeného napětí a může v údržbě také sloužit k různým zkušebním měřením, kdy je nežádoucí zatěžovat připojená zařízení.