• Michal Kučera

  Michal Kučera

  Výrobní technolog

  Říjen 2021. Hledám práci, které bych se mohl věnovat při studiu, jelikož dálkově studuji bakalářské studium v oboru řízení výroby. SALTEK mi vyšel vstříc, a já tak mohu vedle studia pracovat. Nastoupil jsem na pozici výrobního technologa. Starám se o přípravu a chod výroby ze systémového i procesního hlediska. Práce mě baví, jelikož je různorodá. Člověk se neustále učí něco nového a musí umět efektivně řešit problémy. Naše výroba přepěťových ochran je totiž v mnoha ohledech unikátní. Skvělé je, že chodím často do výroby, a tak nejsem celý den pouze za počítačem. Vládne tu příjemná rodinná atmosféra. Díky výbornému týmu mi proto nevadí vyrážet s kolegy na různé teambuildingové a firemní akce, nebo trávit v práci více času při řešení výzev a zavádění do výroby nově vyvinutých výrobků.


 • Petr Stejskal

  Petr Stejskal

  Vedoucí laboratoře

  V roce 2015 jsem dokončil studium v Praze a krátce na to jsem nastoupil do firmy SALTEK, kde zrovna hledali zkušebního technika laboratoře. Byl to můj druhý pohovor v životě, žádný další nebyl potřeba. Do práce mě přijali a jsem tu i po 8 letech. Laboratoří na přepěťové ochrany není v Čechách mnoho, a tak být součástí laboratoře, kde se vyvíjí a zkoumá unikátní produkt jakým je přepěťovka, je už samo o sobě dost zajímavé. Je to specifická různorodá práce. Plusem je také neustálá možnost rozvoje zkušeností s měřicími technologiemi a s elektřinou obecně. V roce 2022 jsem se stal vedoucím laboratoře. Jsem rád, že se stále zapojuji do technického řešení a měření. Ale jako vedoucí mohu více rozhodovat o chodu laboratoře a mimo jiné o nákupu nových strojů a vybavení. Jsem hrdý na to, jakou máme laboratoř, z hlediska metodiky měření a znalostí jsme na tom v porovnání se světem velmi dobře.

 • Radim Holec

  Radim Holec

  Vedoucí skladu

  Sklady jsou můj obor, takže když SALTEK v roce 2018 hledal vedoucího skladu, byla to pro mě jasná volba. Dobrá dostupnost, a to že se jedná o ryze českou firmu na přepěťové ochrany, byly bonusem navíc. V té době se začal stavět nový areál s rozšířením skladových prostor a připravovala se změna SAP skladového systému. Viděl jsem zde příležitost uplatnit svůj pohled a praxi. Práce se neustále mění a vyvíjí jak po technické, tak procesní stránce a přizpůsobuje se neustálému růstu firmy. I přes často hektické dny jsem tu spokojený. Máme vynikající partu napříč firmou a často společně vyrážíme na různé firemní i soukromé akce, které jsou i mými koníčky v osobním životě.  
 • Monika Svobodová

  Monika Svobodová

  Dělnice ve výrobě

  Do SALTEK jsem nastoupila hned po mateřské v roce 2002. Potřebovala jsem práci na ranní směny, abych se mohla věnovat rodině. Firma tehdy sídlila na jiné adrese a vyrábělo se v mnohem menším měřítku než dnes. Neměli jsme počítače, normy ani tolik lidí. Posun je tu znát ve všech směrech. Máme krásné čisté prostředí i prostor pro relaxaci. Začínala jsem různou montážní prací a nyní pracuji na úseku pájení, kde mi projde rukama mnoho našich přepěťových ochran. Ty se mění a inovují, takže práce není nudná. Proto mě práce stále těší, dává mi smysl a cítím se být součástí firmy a celého procesu výroby. Drží mě tu i skvělý kolektiv, díky kterému se těším každé ráno do práce a nevadí mi zůstávat déle, když je potřeba. Ráda předávám zkušenosti novým kolegům, a nejen s nimi se účastním různých teambuildingových akcí.